Festiwal Artystów Filmu i Telewizji FART w Janowie Lubelskim

Ich gościliśmyCezary Żak

W 2007 r. gościliśmy reżysera Wiesława Saniewskiego oraz ekipę filmu "Rezerwat" - Łukasza Palkowskiego i Sonię Bohosiewicz. Był także Jerzy Rogalski i wspaniała Małgorzata Pieńkowska. Krzysztof Kowalewski zdradzał nam tajniki kuchni aktorskiej, a senator Krzysztof Cugowski opowiadał o swoich amatorskich rolach filmowych więcej »

W tym roku rozbawił nas aktorski duet w kabaretowym wydaniu: Cezary Żak i Artur Barciś więcej»

Nasze cykle

Cykle znane z poprzednich lat wzbogaciliśmy o trzy kolejne: "Kadry z Ukrainy", "Dobre, bo lubelskie" oraz "Nowe kino polskie" więcej»

Program 2007

Godzina po godzinie program FART 2007
więcej»

Galeria zdjęć

Ta edycja festiwalu była fantastyczna. Przekonajcie się sami! więcej»

Wieczór kabaretowy: Żak i Barciś

Niedzielny wieczór należał do dwóch aktorów i kabareciarzy - Artura Barcisia i Cezarego Żaka. Ten wspaniały duet poznali Państwo zapewne w prześmiesznym serialu komediowym "Miodowe lata". Doskonale sprawdza się komediowa koncepcja "dużego i małego". W programie znakomite klasyki polskiego kabaretu w interpretacji doskonałych aktorów.

Cezary Żak

Andrzej Grabowski

Kojarzony jest głownie z rolami komediowymi na małym i dużym ekranie. Największą popularność przyniosła mu kreacja tramwajarza Karola Krawczyka w serialu "Miodowe lata". Cezary Żak występuje także na deskach teatralnych. Jak sam mówi, jest wdzięczny teatrowi za to, że daje mu możliwość grania postaci niekomediowych.

W 1985 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu. Przez cztery lata pracował w kabarecie Tadeusza Drozdy. W latach 1990-1995 występował w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu. W 1997 roku związał się z warszawskim Teatrem Powszechnym.
W 1993 roku debiutował na srebrnym ekranie rolą skina w komedii "Obcy musi fruwać" Wiesława Saniewskiego. Pojawił się w filmach Waldemara Krzystka "Polska śmierć" (1994), Krzysztofa Zanussiego "Cwał" (1995), Ryszarda Bugajskiego "Gracze" (1995). W latach 90. grał przede wszystkim drugoplanowe role. Był adwokatem Krzyśka Drozdowskiego (Krzysztof Antkowiak) w filmie "Młode wilki 1" (1997) Jarosława Żamojdy. W wyreżyserowanej przez Andrzeja Wajdę "Zemście" (2002) wcielił się w Perełkę, kuchmistrza Cześnika (Janusz Gajos).

Żak zagrał w kilku filmach niezależnych. W filmie "Czeka na nas świat" (2006) Roberta Krzempka, nie potrafił odnaleźć swego miejsca w życiu. Film ten znalazł się w programie tegorocznego FART-u.
Na małym ekranie debiutował rolą kierowcy w serialu Jerzego Gruzy "40-latek. 20 lat później" (1993). Grał w popularnym serialu kryminalnym "Ekstradycja 2" (1996). Był Geringiem w "Sensacjach XX wieku" Bogusława Wołoszańskiego. W serialu Adka Drabińskiego "Tajemnica twierdzy szyfrów" (2006) zagrał czarny charakter - Sauera, komendanta obozu pracy, gestapowca i narkomana. W serialu "Ranczo" (2006) wystąpił w podwójnej roli braci, księdza i wójta.

Dom i rodzina są dla aktora wartościami nieprzemijającymi. Żak i jego przyszła żona Katarzyna poznali się podczas obozu jeździeckiego dla studentów szkoły teatralnej. Zagrali małżeństwo w "Miodowych latach". Mają dwie córki, Aleksandrę i Zuzannę. W wolnym czasie aktor chętnie jeździ na rowerze lub słucha jazzu.

Artur Barciś

Andrzej GrabowskiArtur Barciś ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi w 1979 roku. Zadebiutował w roku 1978 niewielką rolą rannego żołnierza w filmie "Do krwi ostatniej". Popularność zyskał w latach 80. Do swoich najważniejszych ról zalicza postaci portretowane w "Dekalogu", "Dwóch księżycach", a ostatnio także w serialu "Miodowe lata". Barciś często również występuje na scenach warszawskich teatrów. W latach 1979 - 1981 występował w teatrze Na Targówku, w latach 1982-1984 na deskach Teatru Narodowego a od 1984 roku jest związany z Teatrem Ateneum. Jako aktor charakterystyczny tworzy doskonałe kreacje zarówno w dramatach, jak i w komediach.

Pod koniec lat 90. popularność przyniosła aktorowi rola kanalarza Tadzia Norka w popularnym serialu "Miodowe lata" o zaprzyjaźnionych małżeństwach mieszkających na warszawskiej Woli, w którym tworzy zgrany duet z Cezarym Żakiem. Aktorzy planują też wspólną realizację pełnometrażowej komedii "Dwa razy dwa".
Prywatnie Artur Barciś mieszka w domu pod Warszawą z żoną Beatą, synem Frankiem, dwoma jamnikami Neską i Inką oraz kotem Pędzlem. Potrafi szyć i gotować - Barciś jest smakoszem i szczególnie lubi kuchnię chińską.