Festiwal Artystów Filmu i Telewizji FART w Janowie Lubelskim

Ich gościliśmyEwa Kuryło

FART 2008 obfitował w gości. O swoich rolach filmowych i pasjach opowiadali nam: Piotr Pręgowski, Sylwester Maciejewski, Bogdan Kalus i Ewa Kuryło więcej »

Z kolei Andrzej Grabowski z klasą opowiadał kolejne dowcipy, które oklaskami kwitowali janowianie więcej »

Nasze cykle

Kontynuujemy cykle
z poprzednich lat: "Znane-nieznane", "Kino na dobrą noc", "Kino Jasia i Małgosi"

Program 2008

Godzina po godzinie program FART 2008
więcej»

Galeria zdjęć

Mnóstwo wrażeń
i zabawnych zdjęć przybyło do naszej galerii także i tym razem. więcej»

Aleja Gwiazd 2008:

Z „Rancza Wilkowyje” na ławeczkę
w „Smaku mamrota”

Bogdan KalusCzterej mężczyźni przesiadują na ławce przed sklepem. Wymieniają spostrzeżenia o świecie, raz po raz pociągając łyk mamrota. A że tanie wino pobudza dowcip i ironię, ich błyskotliwe obserwacje co niedziela doprowadzają telewidzów do łez - to znani z serialu "Ranczo Wilkowyje" Solejuk, Pietrek i Hadziuk, których w Janowie Lubelskim zobaczymy ich w spektaklu zatytułowanym "Smak mamrota". To będzie ich debiut teatralny, bowiem bowiem reżyser Wojciech Adamczyk przeniósł bohaterów serialu na deski teatru Capitol właśnie otwieranego w Warszawie. Sylwester Maciejewski z serialową żoną

Akcja spektaklu nie rozgrywa się jednak na ławce, ale... w szkole, do której bohaterowie trafiają jako uczestnicy programu resocjalizacji. Ich zadaniem jest opracowanie lekcji dla dzieci, m.in. historii, matematyki i języka polskiego. W roli uczniów wystąpią widzowie, a nietypowi nauczyciele wyłożą im nie tylko szkolną wiedzę, ale i własną wizję świata. Będą również śpiewać (muzykę do spektaklu skomponował Krzesimir Dębski).

Przypomnijmy CV komentatorów "mamrotowej" loży. Solejuk (Sylwester Maciejewski) jest recydywistą, ojcem wielodzietnej rodziny, która łata budżet, sprzedając domowe pierogi. Pietrek (Piotr Pręgowski), najmłodszy z przesiadujących na ławce, postanowił porzucić żywot singla i zadurzył się w sklepowej. Bezrobotny Hadziuk (Bogdan Kalus) zagłusza mamrotem kompleksy - jego żona to kobieta sukcesu. Natomiast Japycz (Franciszek Pieczka) Piotr Pręgowskipije, bo uważa, że na starość należy mu się odrobina szaleństwa.

W spektaklu występują: Piotr Pręgowski, Sylwester Maciejewski, Bogdan Kalus i Ewa Kuryło (grająca dyrektorkę szkoły) - Franciszek Pieczka, który niedawno obchodził piękny jubileusz 80. urodzin, ma się pojawić tylko w warszawskiej wersji przedstawienia.