Festiwal Artystów Filmu i Telewizji FART w Janowie Lubelskim

Ich gościliśmyJerzy Rogalski

W 2007 r. gościliśmy reżysera Wiesława Saniewskiego oraz ekipę filmu "Rezerwat" - Łukasza Palkowskiego i Sonię Bohosiewicz. Był także Jerzy Rogalski i wspaniała Małgorzata Pieńkowska. Krzysztof Kowalewski zdradzał nam tajniki kuchni aktorskiej, a senator Krzysztof Cugowski opowiadał o swoich amatorskich rolach filmowych więcej »

W tym roku rozbawił nas aktorski duet w kabaretowym wydaniu: Cezary Żak i Artur Barciś więcej»

Nasze cykle

Cykle znane z poprzednich lat wzbogaciliśmy o trzy kolejne: "Kadry z Ukrainy", "Dobre, bo lubelskie" oraz "Nowe kino polskie" więcej»

Program 2007

Godzina po godzinie program FART 2007
więcej»

Galeria zdjęć

Ta edycja festiwalu była fantastyczna. Przekonajcie się sami! więcej»

Aleja gwiazd 2007: Jerzy Rogalski

Jerzy Rogalski

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, odkąd dyrektorem artystycznym został Krzysztof Babicki, znów przyciąga tłumy widzów. Starannie dobierany repertuar trafia na wysokiej klasy zespół aktorski - nic dziwnego, że niemal każdy spektakl staje się wydarzeniem. Z przyjemnością będziemy zapraszać do Janowa czołowych aktorów sceny lubelskiej - na początek zaczynamy od Jerzego Rogalskiego, który na planie filmowym pojawia się od prawie czterdziestu lat.

Jerzy Rogalski to znakomity i najbardziej rozpoznawalny aktor Teatru im. Juliusza Osterwy, w którym występuje od 1976 roku. Obecnie można go oglądać m.in. w wyśmienitej roli Łatki w "Dożywociu" Aleksandra Fredry oraz Aleksandra Iwanowicza Czelcowa w "Miłości na Krymie" Sławomira Mrożka.

Jerzy Rogalski

Filmowa kariera Jerzego Rogalskiego rozpoczęła się jeszcze w czasach studenckich - na rok przed ukończeniem studiów zagrał w pierwszej części filmu "Jak rozpętałem II wojnę światową".
Kino od razu pokochało Jurka - bardzo szybko trafił do obsady "Chłopów", gdzie zagrał brata Jagny. A potem posypały się kolejne propozycje. Oglądaliśmy Rogalskiego w takich produkcjach jak - wymieniamy tylko najważniejsze - "Kaprysy Łazarza", "Wiosna, panie sierżancie", "Kogel -mogel", "Kogel-mogel II", "Kornblumenblau". "Dwa księżyce", "Cwał", "Quo vadis", "Zmruż oczy", a ostatnio w świetnej roli w "Weselu" Wojciecha Smarzowskiego. Ma też w dorobku takie seriale jak "Chłopi" i "Lalka", a przede wszystkim "07 zgłoś się", w którym zagrał niezapomnianego porucznika Jaszczuka. Obecnie oglądamy go na co dzień w serialu "Plebania", w którym gra rolę Antoniego Tośka.

Jerzy Rogalski

Ma też Rogalski stałe miejsce w historii polskiego kabaretu. Od lat 70. ubiegłego wieku Lubelszczyzna nosiła nieformalne miano "zagłębia kabaretowego". A jednym z najważniejszych zespołów owego "zagłębia" była legendarna, a może nawet "kultowa", Loża 44, w której Jurek odgrywał rolę niepoślednią. Publiczność FART-u zobaczy Jurka w filmie "Wesele" oraz we fragmentach - naprawdę bardzo starannie wybranych - serialu "07 zgłoś się".