Festiwal Artystów Filmu i Telewizji FART w Janowie Lubelskim

Ich gościliśmyJerzy Rogalski

W 2007 r. gościliśmy reżysera Wiesława Saniewskiego oraz ekipę filmu "Rezerwat" - Łukasza Palkowskiego i Sonię Bohosiewicz. Był także Jerzy Rogalski i wspaniała Małgorzata Pieńkowska. Krzysztof Kowalewski zdradzał nam tajniki kuchni aktorskiej, a senator Krzysztof Cugowski opowiadał o swoich amatorskich rolach filmowych więcej »

W tym roku rozbawił nas aktorski duet w kabaretowym wydaniu: Cezary Żak i Artur Barciś więcej»

Nasze cykle

Cykle znane z poprzednich lat wzbogaciliśmy o trzy kolejne: "Kadry z Ukrainy", "Dobre, bo lubelskie" oraz "Nowe kino polskie" więcej»

Program 2007

Godzina po godzinie program FART 2007
więcej»

Galeria zdjęć

Ta edycja festiwalu była fantastyczna. Przekonajcie się sami! więcej»

Aleja gwiazd 2007:

Małgorzata Pieńkowska

Małgorzata Pieńkowsks

Aktorka związana z Teatrem Polskim (1988-95) oraz Ateneum (od 1996) w Warszawie stała się rozpoznawalna wśród szerszej publiczności dopiero dzięki roli Marii Zduńskiej, córki Mostowiaków z serialu "M jak miłość". Aktorka bierze udział w przedsięwzięciu od 2001 roku. W tym też roku zrezygnowała z występowania w teatrze.

W filmie pojawiła się po raz pierwszy w "Maskaradzie" (1986) Janusza Kijowskiego, na dwa lata przed otrzymaniem dyplomu ukończenia studiów na PWST w Warszawie. Kolejne jej pojawienie się na ekranie to mała rólka u Ryszarda Rydzewskiego w "Trzech krokach od miłości" (1987) z Janem Fryczem w roli głównej. Następny jej występ to udział w kilku odcinkach historycznego serialu "Królewskie sny" (1988) opowiadającym o rządach i dworze Władysława Jagiełły. Pieńkowska pojawia się w nim w roli Katarzyny, służącej królowej Sonki. Następny serial z udziałem aktorki to "Jan Kiliński" (1990), w którym aktorka gra żonę tytułowego bohatera (w tej roli Adam Ferency).

Małgorzata PieńkowsksPieńkowską możemy zobaczyć również w całej serii odcinków serialu "Jest jak jest" (1994), którego główny bohater (w tej roli Zbigniew Buczkowski) staje się uważnym obserwatorem polskiej rzeczywistości i rodzącego się kapitalizmu. Serial, choć nie zdobył oszałamiającej popularności, był ważnym wydarzeniem kulturalnym. Część odcinków kręcili Jan Łomnicki oraz Maciej Dejczer. Małgorzata PieńkowsksZanim rozpoczęła się stała współpraca aktorki z serialem "M jak Miłość", Pieńkowską oglądaliśmy w epizodycznej roli doktor Ligockiej z "El-Medu" w "Klanie". W trakcie występowania w najpopularniejszym serialu w Polsce, aktorka pojawiła się jeszcze w ciekawym przedsięwzięciu w reżyserii Feliksa Falka - serialu "Twarze i maski" opowiadającym o kulisach pracy w teatrze, relacjach między życiem i sztuką i jej roli w życiu bohaterów. Małgorzata Pieńkowsks

W 2005 roku aktorka zrobiła sobie przerwę od "M jak miłość" co pozwoliło jej wziąć udział w kilku odcinkach drugiej serii "Bożej podszewki" jako nauczycielka gimnazjum. Aktorce udało się pogodzić występ w dwóch serialach jednocześnie rok później, gdy obok powrotu do "M jak Miłość" pojawiła się także w "Pensjonacie pod Różą" jako Aldona.