Festiwal Artystów Filmu i Telewizji FART w Janowie Lubelskim

Goście 2013Kazimierz Kaczor

Więcej »»

Program 2013

Program FART 2013

Więcej »»


Nasze liczby

14 tyle filmów zobaczą dzieci podczas FART-u 2013
12 tyle filmów pokażemy w parku Misztalec
49 tylu artystów (wliczając w to członków kabaretów) gościło już na FART-cie
355 tyle filmów pokazaliśmy dotychczas podczas festiwalu - w tym 105 dla dzieci
162 tys. tyle wejść odnotowała nasza strona internetowa

 

Nasi goście

FART 2013 - Goście

Kazimierz Kaczor

Znany i lubiany polski aktor telewizyjny, teatralny i filmowy. Szerokiej publiczności znany głównie z ról w serialach (cwany warszawiak Kuraś, kanalarz Jan Serce, senator Złotopolski) oraz jako prowadzący teleturnieju „Va banque”.

Kazimierz Kaczor


Urodził się 9 lutego 1941 roku w Krakowie. To tutaj ukończył w 1965 roku Wydział Aktorski PWST, mimo iż początkowo został przyjęty na kierunek lalkarski. Za sobą ma także kilka semestrów studiów w Wyższej Szkole Rolniczej. Zanim dostał się do szkoły teatralnej, pracował jako maszynista w krakowskim Teatrze Lalek „Groteska”, co wpłynęło pewnie na decyzję wyboru kierunku studiów.
Wystąpił w kilkudziesięciu polskich tytułach fabularnych. Zagrał główne role w filmach „Planeta Krawiec” Jerzego Domaradzkiego i ostatnio „Układ zamknięty” Ryszarda Bugajskiego.
Największą popularność przyniosły mu role w serialach TV – znakomita rola Leona Kurasia w „Polskich drogach” Janusza Morgensterna, tytułowa rola w serialu Radosława Piwowarskiego „Jan Serce” (1981) oraz senatora Marka Złotopolskiego w serialu „Złotopolscy” (1997-2007).
Krytycy pisali: „Kuraś, cwaniak o wrażliwym sercu, który bohaterem został właściwie przez przypadek. Taki ekstrakt pozytywistycznego realizmu i patriotycznych ciągot podbił wszystkich. Z kolei delikatny i kochliwy Jan Serce. Amant – kanalarz, który ze względu na osobliwy fach i niezbyt atrakcyjny wygląd nie posiadał obiektywnych danych, by stać się zawodowym pożeraczem damskich serc. A stał się. To znów wszystkim się podobało”.
Kaczor znany jest ze swej pasji społecznikowskiej. W latach 1996-2005 był prezesem ZASP-u. W tym samym czasie (1996–2002) prowadził na antenie Programu Drugiego Telewizji Polskiej teleturniej "Va banque".

Wywiad z Kazimierzem Kaczorem na „www.onet.pl” »»