Festiwal Artystów Filmu i Telewizji FART w Janowie Lubelskim

Goście 2010Robert Moskwa

Małgorzata Ostrowska - znana aktorka kojarzona z rolą Grażynki Lubicz w popularnej telenoweli „Klan”.
Paweł Królikowski - aktor charakterystyczny. Ogromna popularność serialu „Ranczo” to w dużej mierze jego zasługa jako odtwórcy roli Kusego.
Robert Moskwa - spodobał się tysiącom Polek w roli doktora Rogowskiego, w serialu „M jak Miłość”. Prywatnie uprawia róże i obserwuje gwiazdy. Ale nie tylko! To również twardziel. W ubiegłym roku zdobył brąz na mistrzostwach Europy w karate fudokan. Więcej »»

Program 2010

Godzina po godzinie program FART 2010
Więcej »»

Nasze liczby

12 tyle filmów będą mogły zobaczyć dzieci podczas FART-u 2010
15 tyle filmów pokażemy w parku Misztalec
40 tylu artystów (wliczając w to członków kabaretów) gościło już na FART-cie
171 tyle filmów pokazaliśmy dotychczas podczas festiwalu - w tym 63 dla dzieci
85 tys. tyle wejść odnotowała nasza strona internetowa

 

FART 2010 - Goście

Małgorzata Ostrowska

Popularna aktorka filmowa i teatralna, widzom znana jako sympatyczna Grażynka Lubicz z serialu „Klan”. Urodziła się w Opolu Lubelskim.

Małgorzata Ostrowska

Po ukończeniu w 1987 roku wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej zagrała kilka ról w filmach. Jej debiutem była drugoplanowa rola w filmie Marka Nowickiego „Rajski ptak” (1987).
Dekadę lat 90-tych otworzyła świetnym występem w roli Beaty Molibdenowej w znanej komedii Sylwestra Chęcińskiego „Rozmowy kontrolowane” (1991). Ponadto dołączyła do obsady „In flagranti” z Bogusławem Lindą i Małgorzatą Foremniak (1991), pojawiła się gościnnie w serialu „40-latek. 20 lat później” Jerzego Gruzy (1993), zagrała epizod we francuskim filmie TV „Bébé coup de foudre” (1995) i wzięła udział w serialu „Sukces” Krzysztofa Grubera (1995).
Zdążyła jeszcze wystąpić w filmie sensacyjnym „Wirus” Jana Kidawy-Błońskiego (1996), gdy nadeszła przełomowa w karierze, rola Grażynki Lubicz w telenoweli „Klan”. Dzięki kreacji ciepłej, troskliwej, kochającej żony i matki, uosabiającej ciepły stereotyp matki Polki, zjednała sobie sympatię telewidzów w całym kraju.
Jedenastoletnia, permanentna obecność na małym ekranie przyniosła jej ogromną rozpoznawalność i popularność. Ostrowskiej-Królikowskiej od lat partneruje na planie Piotr Cyrwus jako jej serialowy mąż, Rysio.
Od momentu związania się z „Klanem”, aktorka rzadko pojawiała się w innych produkcjach, dając jedynie gościnne występy w sitcomie „Daleko od noszy” i w serialu „Kryminalni”.
Prywatnie jest żoną Pawła Królikowskiego, którego także gościmy w Janowie Lubelskim.  Mają wspólnie pięcioro dzieci: Antka, Jana, Julię, Marcelinę i Ksawerego.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska przyjedzie do Janowa Lubelskiego z mężem Pawłem - obydwoje pojawią się w janowskiej Alei Gwiazd w Parku Misztalec w sobotę, 24 lipca, o godz. 20.00.

Paweł Królikowski

Aktor charakterystyczny małego i dużego ekranu, współtwórca programów telewizyjnych dla dzieci. Ogromna popularność serialu „Ranczo” sprawiła, że ostatnio kojarzony jest przede wszystkim z kreowaną tam rolą Kusego.

Paweł Królikowski

Urodził się w prima aprilis roku 1961 roku w Zduńskiej Woli. Od dziecka chciał być artystą. Jak później powiedział w jednym z wywiadów, marzyło mu się, by „nie chodzić codziennie do pracy, a jak już coś robić, to od rana do nocy, poświęcać się temu z pasją”. Na miejsce studiów aktorskich wybrał Wrocław – szczęśliwie, gdyż to właśnie podczas egzaminów wstępnych, a następnie - studiów w tamtejszej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, poznał swoją późniejszą żonę. Studia ukończył w 1987 roku.
Na ekranie zadebiutował rolą chuligana w 1983 roku w filmie dla dzieci „Dzień kolibra". Grywał zarówno księży jak i narkomanów, występował w wielu filmach i serialach. Jego filmografia obejmuje kilkadziesiąt tytułów.
Grywa w głośnych serialach TVP („Pitbull”, „Fałszerze. Powrót Sfory”), jednak miliony widzów kojarzą go z jedną rolą - Kusego z popularnego „Rancza” w TVP1. Ta rola przyniosła mu ogromną popularność, otrzymał też za nią statuetkę „Melonik” w kategorii „Najlepszy aktor komediowy” na Festiwalu Dobrego Humoru w Trójmieście w 2007 roku.
Niewielu widzów wie, że odtwórca roli Kusego jest także twórcą kilku programów dla dzieci i młodzieży (m.in.„Truskawkowego studia” w TVP2, „Wielkiej encyklopedii słów małych i wielkich” w Polsacie, „To twoja droga”, gdzie bohaterami półgodzinnych filmów dokumentalnych byli młodzi, wyjątkowi ludzie). Pisze też piosenki dla dzieci i młodzieży, był autorem nawet kilku teledysków. Specjalnie dla Stanisława Sojki napisał tekst do piosenki „To twoja droga”, która znalazła się na płycie „Soykanova”.
Rzadko grywa w teatrze. Jednym z jego słynniejszych występów jest rola w komedii „Goło i wesoło” w reżyserii Arkadiusza Jakubika. Premiera odbyła się w 2007 roku na deskach Teatru Bajka w Warszawie.
Prywatnie ma wiele pasji, z których na plan pierwszy wysuwa się zamiłowanie do niebanalnych samochodów. Godzinami może przesiadywać w garażu. Poza tym, jak mówi, ma fioła na punkcie polskich filmów, kocha Polskę i Czechy (trochę mówi i pisze po czesku), i jest zdecydowanym przeciwnikiem sportu wyczynowego.
Paweł Królikowski jest bratem aktora Rafała Królikowskiego i mężem aktorki Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej. Mają wspólnie pięcioro dzieci: Antka, Jana, Julię, Marcelinę i Ksawerego.

Paweł Królikowski pojawi się w janowskiej Alei Gwiazd w Parku Misztalec w sobotę, 24 lipca, o godz. 20.00.

Robert Moskwa

Robert Moskwa

Aktor twórczy, poszukujący, całkowicie oddany teatrowi,  od pewnego czasu znany milionom telewidzów jako doktor Artur Rogowski w serialu „M jak miłość”.
Zanim trafił na szerokie wody popularności przez 15 lat prowadził założony przez siebie  teatr K2 we Wrocławiu.  W tym mieście w 1991 roku ukończył studia aktorskie, wcześniej przez trzy lata studiował filologię polską na Uniwersytecie Szczecińskim.  Wychowany w kulcie sztuki teatralnej swe wszystkie siły na początku kariery oddał scenie, występując także we Francji. Na planie filmowym pojawiał się rzadko – po raz pierwszy pokazał się w wyrazistym epizodzie w obrazie Władysława Pasikowskiego „Kroll” (1991).
Przełomem w karierze było zaproszenie w 2004 roku na plan serialu „M jak miłość”.  Doktor Rogowski w jego wykonaniu jest oazą łagodności i spokoju – szybko stał się ulubieńcem tysięcy Polek. Lecz w życiu Robert Moskwa nie we wszystkim go przypomina, choć  uprawia róże i obserwuje gwiazdy (mieszka na obrzeżach Warszawy).  To również twardziel, który lubi sport.  Jest zawodnikiem piłkarskiej Reprezentacji Artystów Polskich. Od siedemnastego roku życia trenuje karate, ma czarny pas Federacji Karate Shotokan oraz Fudokan. Niedawno zdobył brąz na mistrzostwach Europy w karate Fudokan. Bił się tylko trzy razy w życiu  – w tym dwa w obronie kobiety.
Jest mężczyzną, który nie boi się wyzwań. Stąpając twardo po ziemi konsekwentnie realizuje swoje plany zawodowe, raz po raz zaskakując nas czymś nowym. Właśnie zagrał ciekawą rolę w najnowszym filmie Wiesława Saniewskiego „Wygrany”, chcąc uciec od wizerunku narzuconego mu przez postać serialowego bohatera.

Robert Moskwa pojawi się w janowskiej Alei Gwiazd w Parku Misztalec w piątek, 23 lipca, o godz. 20.00.