Festiwal Artystów Filmu i Telewizji FART w Janowie Lubelskim

Nasi gościeCezary Pazura

Już wiemy, kogo będziemy gościć podczas FART-u 2009. Wśród naszych gwiazd najjaśniej błyszczeć będzie Cezary Pazura, który nie tylko opowie o swoim aktorstwie, ale także zaprezentuje show "Kabaret z Pazurem". Naszym gościem będzie także wschodząca gwiazda Magdalena Różczka oraz Andrzej Zaborski, aktor o ugruntowanej już renomie, który z teatru lalki i aktora awansował w świat filmu, dzięki znakomitej kreacji w cyklu komedii Jacka Bromskiego... więcej »

Program 2009

Godzina po godzinie program FART 2009
więcej»

Nasze liczby

16 tyle filmów będą mogły zobaczyć dzieci podczas FART-u 2010
14 tyle filmów pokażemy w parku Misztalec
40 tylu artystów (wliczając w to członków kabaretów) gościło już na FART-cie
171 tyle filmów pokazaliśmy dotychczas podczas festiwalu - w tym 63 dla dzieci
70 tys. tyle wejść odnotowała nasza strona internetowa

 

FART 2009 - Goście

Cezary Pazura

Jedyna zwyczajna twarz w polskim kinie. Sam to sobie wymyślił. „Znalazłem dla siebie wolne miejsce. Czekało na kogoś, kto zagra trochę zabawnego, a trochę groźnego prostaczka, zaś dosadniej mówiąc matołka nie pozbawionego zdrowego rozsądku” powiedział w jednym z wywiadów u początków swojej kariery.

Cezary Pazura

Zaczynał u Andrzeja Konica w serialu „Pogranicze w ogniu” (1992). Długi serial przyniósł Pazurze adekwatną popularność. Pamiętamy go jakże mocno z „Krolla”, „Psów” i „Psów II” Pasikowskiego, „Szczęśliwego Nowego Jorku” Zaorskiego. W filmach tych wymyślony na potrzeby scenicznego wizerunku matołek nauczył się przegrywać, wzbogacił o dowcip, o sar-kastyczny dystans do życia. Potem przyszedł dystans do samego siebie (zwłaszcza w filmach Andrzeja Wajdy i Krzysztofa Kieślowskiego „Pierścionek orłem w koronie” i „Trzy kolory. Biały”) i czas na główne, pierwszoplanowe role, które sprawiły, że został gwiazdą („Polska śmierć” Waldemara Krzystka, „Wirus” Kidawy-Błońskiego, „Nic śmiesz-nego” Marka Koterskiego, „Sztos” Lubaszenki). Dziś swój status gwiazdy wzbogaca jeszcze kabaretowym wizerunkiem, okazało się bowiem, że jest nie tylko utalentowanym aktorem, ale także zręcznym showmanem.

Cezary Pazura pojawi się w janowskiej Alei Gwiazd w Parku Misztalec w niedzielę o godz. 19.30. Zapraszamy na spotkanie z aktorem, a następnie na show „Kabaret z Pazurem”.

Magdalena Różczka

Magdalena Różczka

Aktorka, którą pamiętamy z wyświetlanych w Janowie Lubelskim filmów „Lejdis” i „Ryś”. Znajomi mówią do niej „czarodziejska różdżka”, ponieważ zawsze wszystko jej się udaje. Prawie tak jak za dotknięciem właśnie czarodziejskiej różdżki… Już jako piętnastolatka występowała w ama torskim teatrze w rodzinnej Nowej Soli. Chociaż na początku aktorstwo było tylko jej hobby, bowiem po maturze wybrała... informatykę. Podczas studiów pracowała jako protokolantka w sądzie rejonowym. Jednak drugi rok studiów był dla niej przełomowy. Coraz częściej zaczynało brakować jej aktorstwa. Tym bardziej, że rozwiązano jej grupę aktorską. Wtedy postanowiła spróbować swoich sił w krótkich filmikach do programu „Decyzja należy do ciebie”. Dziś znana jest z wielu ról teatralnych, serialowych i filmowych takich jak: „Oficer”, „Oficerowie”, „Wiedźmy”, serialu TVN „Teraz albo nigdy!”. Pojawiła się w Teatrze Telewizji w „Willi szczęścia”, dubbinguje postaci kobiece - swego głosu użyczyła m.in. bohaterce gry komputerowej „Mass Effect” - komandor Shepard. Magda Różczka uważa, że aktorstwo to piękny zawód, ale niepewny. Bardzo nie lubi castingów, denerwuje się na nich. Nie lubi również imprez, a poza planem nigdy się nie maluje. A jej motto życiowe to: „Jak człowiek czegoś bardzo pragnie, myśli o tym, to zaczyna się to dziać”.

Magdalena Różczka pojawi się w janowskiej Alei Gwiazd w Parku Misztalec w sobotę o godz. 20.00.

Andrzej Zaborski

Andrzej Zaborski

Znany aktor Białostockiego Teatru Lalek, z którym zagrał w spektaklach wysoko ocenianych w kraju i za granicą. Popularność jako aktor filmowy zyskał dzięki doskonałej kreacji komendanta policji w Królowym Moście, którą stworzył w cyklu komedii Jacka Bromskiego, z których pierwsza - „U Pana Boga za piecem” powstała w 1998 r. Następna część to „U Pana Boga w ogródku” w 2007 i tegoroczna „U Pana Boga za miedzą”. Za pierwszą z nich otrzymał nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabu-larnych w Gdyni. Charakterystyczna, zwalista sylwetka Zaborskiego i jowialna twarz sprawiły, że aktora zaczęli dostrzegać także inni reżyserzy, zagrał m.in. w „Killerach 2-óch” (1999), „Dniu Świra” (2002), „Karierze Nikosia Dyzmy” (2002), „Zróbmy sobie wnuka” (2003) i „Weselu” (2004).

Andrzej Zaborski pojawi się w janowskiej Alei Gwiazd w Parku Misztalec w piątek, 24 lipca, o godz. 20.00.