Festiwal Artystów Filmu i Telewizji FART w Janowie Lubelskim

Ich gościliśmyKrzysztof Kowalewski

W 2007 r. gościliśmy reżysera Wiesława Saniewskiego oraz ekipę filmu "Rezerwat" - Łukasza Palkowskiego i Sonię Bohosiewicz. Był także Jerzy Rogalski i wspaniała Małgorzata Pieńkowska. Krzysztof Kowalewski zdradzał nam tajniki kuchni aktorskiej, a senator Krzysztof Cugowski opowiadał o swoich amatorskich rolach filmowych więcej »

W tym roku rozbawił nas aktorski duet w kabaretowym wydaniu: Cezary Żak i Artur Barciś więcej»

Nasze cykle

Cykle znane z poprzednich lat wzbogaciliśmy o trzy kolejne: "Kadry z Ukrainy", "Dobre, bo lubelskie" oraz "Nowe kino polskie" więcej»

Program 2007

Godzina po godzinie program FART 2007
więcej»

Galeria zdjęć

Ta edycja festiwalu była fantastyczna. Przekonajcie się sami! więcej»

FART 2007 - Goście

Alosza Awdiejew

W sobotę, 28 lipca, w ramach cyklu Aleja gwiazd gościem festiwalu był Krzysztof Cugowski, który wystąpił niejako w trzech rolach. Nie tylko jako wokalista Budki Suflera, w której to roli znany jest każdemu, lecz także artysta filmowy, mający na koncie występ z zespołem w obrazie "Przepraszam, czy tu biją?" Marka Piwowskiego oraz dużą rolę. księdza w filmie "Atrakcyjny pozna panią", zrealizowanym przez Marka Rębacza (notabene: też lublinianina) według własnej sztuki. Zaś trzecią rolą Krzysztofa Cugowskiego jest rola senatora RP, który objął tegoroczny FART honorowym patronatem.

Alosza Awdiejew

W 2007 r. gościliśmy także Aloszę Awdiejewa z zespołem.
Aleksy (na scenie i dla przyjaciół Alosza) Awdiejew, obecnie obywatel polski, urodził się w Stawropolu na północym Kaukazie. Swój czas dzieli między uniwersytetem, sceną a domem. Nagrywa recitale i spektakle telewizyjne, audycje radiowe, gra w filmach, tłumaczy (z pięciu języków), zajmuje się teorią humoru, aranżuje. I gra w "Złotopolskich", a wcześniej w "Ekstradycji". więcej »

 

Małgorzata Pieńkowska

Swoją obecnością uświetniła FART także Małgorzata Pieńkowska. Sympatię szerokiej publiczności zyskała dzięki roli Marii Zduńskiej, córki Mostowiaków z serialu "M jak miłość". Aktorka bierze udział w tym przedsięwzięciu od 2001 roku - szybko stała się ulubienicą telewidzów, zwłaszcza zaś męskiej części widowni. Nic dziwnego, bo Marysia w jej wykonaniu to kobieta, która jest balsamem na wszystkie troski każdego mężczyzny... więcej »

 

 

Rogalski

Jerzy Rogalski to znakomity i najbardziej rozpoznawalny aktor Teatru im. Juliusza Osterwy, w którym występuje od 1976 roku. Obecnie można go oglądać m.in. w wyśmienitej roli Łatki w "Dożywociu" Aleksandra Fredry oraz Aleksandra Iwanowicza Czelcowa w "Miłości na Krymie" Sławomira Mrożka. W Janowie Lubelskim zobaczymy go w cyklu "Dobre, bo lubelskie". więcej »

 

 

Krzysztof Kowalewski

Krzysztof Kowalewski. Znany jest przede wszystkim z ról komediowych. Atutem Krzysztofa Kowalewskiego jest kontrast między przyciężkim wyglądem, a lekkością i finezją, która charakteryzuje jego grę. Jako nastolatek nie myślał o aktorskiej karierze, jednak poddał się "przeznaczeniu". Aktor znany jest z wielu filmowych talentów. Z talentu aktora często korzystał reżyser Stanisław Bareja ("Nie ma róży bez ognia", "Brunet wieczorową porą", "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz", "Miś"). Kowalewski ma szczęście do adaptacji prozy Henryka Sienkiewicza. Po raz pierwszy przed kamerą wystąpił w "Krzyżakach" (1960) Aleksandra Forda. Rozśmieszał widzów jako najmniej inteligentny oficer księcia Janusza Radziwiłła, Roch Kowalski w "Potopie" (1974) Jerzego Hoffmana. Wcielił się także w postać Jana Onufrego Zagłoby w "Ogniem i mieczem" (1999). więcej »

Wiesław Saniewski

Wiesław Saniewski, reżyser i scenarzysta filmowy. Ukończył studia matematyczne na Uniwersytecie Wrocławskim. Studiował także historię sztuki i dziennikarstwo. Początkowo zajmował się krytyką filmową. Potem spróbował swych sił jako twórca, najpierw jako asystent Andrzeja Wajdy przy "Dyrygencie", a następnie już samodzielnie zrealizował "Wolnego strzelca" (1981). Prawdziwy rozgłos przyniósł mu jednak "Nadzór" (1983) - przenikliwe studium kobiety niesprawiedliwie skazanej na dożywocie, będące zarazem metaforą totalitaryzmu. Jego kolejne filmy to: "Sezon na bażanty", "Dotknięci", "Obcy musi fruwać" i "Deszczowy żołnierz". Po kilku latach milczenia nakręcił "Bezmiar sprawiedliwości", uznany za jeden z najważniejszych polskich filmów obecnej dekady. Czy tak jest w istocie przekonamy się już w poniedziałek, 23 lipca, kiedy to Wiesław Saniewski osobiście przedstawi swój obraz.