Festiwal Artystów Filmu i Telewizji FART w Janowie Lubelskim

Ich gościliśmyZbigniew Buczkowski

Zbigniew Buczkowski, Jan Machulski, Włodzi-mierz Matuszak - wyje-chali zachwyceni Jano-wem i jego gościnnością więcej »

Pierwszym pomysłem na wypełnienie letnich wieczorów było zaproszenie zespołów muzycznych więcej»

Nasze cykle

Jan-off, Galeria Janów, Z archiwum "F", Seans z Fordem to nasze cykle więcej»

Program 2005

Godzina po godzinie program FART 2005
więcej»

Galeria zdjęć

Oj działo sie w Janowie podczas pierwszego festiwalu FART. A co? A jak? Zapraszamy do galerii zdjęć więcej»

FART 2005 - Ich gościliśmy

Wlodzimierz Matuszak. Przejdz do Galerii 2005

Włodzimierz Matuszak

Aktor, którego kojarzymy przede wszystkim z rolą sympatycznego 55-letniego proboszcza Antoniego Wójtowicza z serialu "Plebania". Telewizja Polska emituje ten familijny tasiemiec od 2000 r. Jego bohater jest poczciwym, skromnym człowiekiem, do którego może się zwrócić każdy mieszkaniec miasteczka na wschodzie Polski.

 

Zbigniew Buczkowski

Zbigniew Buczkowski

Aktor charakterystyczny, który przez wielu uznawany jest za najlepszy przykład "naturszczyka". W 1970 r. ukończył Technikum Mechaniczno-Elektryczne w Warszawie i przez kilka lat pracował w wyuczonym zawodzie. Do filmu trafił przez przypadek. Andrzej Kondratiuk zatrudnił go do jednej z ról w swoim filmie "Dziewczyny do wzięcia" i praca aktora tak mu się spodobała, że postanowił rozpocząć karierę artystyczną. W bardzo szybkim czasie zyskał popularność. Widzom najczęściej kojarzy z rolami cwaniaczków i kombinatorów, w które to postaci wcielał się najczęściej. Egzamin kończący szkołę aktorską zdał eksternistycznie w 1986 r.

 

Mikolaj Haremski

Mikołaj Haremski

Scenarzysta i reżyser filmów fabularnych, dokumentalnych, reklamowych i programów telewizyjnych i spektakli Teatru Telewizji. Jego najważniejsze filmy i spektakle to: Refren (1985), Ignacy Daszyński (1988), Legenda. Rzecz o Józefie Piłsudskim (1989), Bliźniak (1993, teatr TV), Zejście na dno morza (1993), Polski koń arabski (1994), SwojaRudy (1999, teatr TV), ObrazekŻółtodzioby (2001).

Jan Machulski

Jan Machulski

Znany i ceniony polski aktor. W 1954 roku został absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Aktorskiej w Łodzi, a w 1971 ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Występował na scenach wielu teatrów, gdzie zagrał około 70 ról. Zagrał także wiele ról filmowych. Największą popularność zdobył w filmach swego syna - Juliusza: "Vabank" 1 i 2, gdzie stworzył niezapomnianą postać kasiarza Kwinty.


Spotkanie z ekipą serialu "M jak miłość": bracia Mroczkowie

Bracia Mroczkowie